Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Kuchnia Wietnamska z Manuelą Gołąb

14-09-2019, 13:00 - 17:00

Manuela Gołąb z wykształcenia socjolog i kulturoznawca z pasji kucharz.Została doceniona w programie „Masterchef” gdzie stanęła oko w oko z Magdą Gessler odbierając od niej fartuch Masterchef.
Jej pasja do gotowania zrodziła się podczas podróży po całym świecie gdzie poznawała regionalne kuchnie i tradycje. Każdy kraj który odwiedziła niósł za sobą nowe smaki, intrygujące połączenia i nieznane przyprawy. Dlatego przygotowane przeze nią potrawy są autentyczne, korzysta z oryginalnych sprawdzonych przeze siebie przepisów oraz tradycyjnych dla danej kuchni składników.

Prawdziwa kuchnia Wietnamska jest mało u nas znana. Podobna jest do kuchni chińskiej, często używa się sosu rybnego i cytrynowego smaku pochodzącego nie tylko z dobrze nam znanej cytryny i limonki. Króluje w niej makaron, ryż, często dania z woka i sałatki ze świeżych warzyw. Jest jedną z najzdrowszych kuchni świata – dlatego warto jej zasmakować i nauczyć się przygotować kilka dań na warsztatach pod okiem kucharza.

Na tych warsztatach zagłębimy się w kuchni Wietnamskiej i przygotujemy bardzo ciekawe dania:

-Kultowa wietnamska bagietka Banh mi ze stekiem z trawą cytrynową, pikantnym majonezem i piklami, która zdobywa szturmem świat street foodu

-Nem Hai San czyli sajgonki z owocami morza

-Rau muong xao szpinak wodny smażony z chilli, czosnkiem oraz kiełkami

-Tradycyjne wietnamskie danie z makaronem sojowym, kaczką, orzechami i świeżymi ziołami

-Deser z tapioki i mleka kokosowego

Czas trwania: 3-4h
Cena: 199 zł brutto (w tym 23% vat)
Zapisy: studio@studiobataty.pl 

Wszyscy uczestnicy podczas zajęć otrzymają fartuch, niezbędne materiały do przygotowania potraw, wodę, kawę i herbatę. Po wspólnym gotowaniu szkolący się będą mogli skosztować swoich potraw przy wspólnym stole, a nadmiar zabrać ze sobą. Zapraszamy!

* W przypadku niezebrania minimalnej liczby uczestników warsztatów, mogą one zostać odwołane lub przeniesione na inny termin.

Informacje szczegółowe

14-09-2019, 13:00 - 17:00
199 zł brutto (w tym 23% vat) zł
Manuela Gołąb
14